Soli Dr. Nona a ich blahodarné účinky na váš organizmus
0

Poznáte to, trápi vás nádcha, bolesť hrdla a bežné sezónne ochorenia, no nechcete siahať po agresívnych liekoch. Máte kožný problém, bolí vás chrbát, kĺby alebo máte svalovú horúčku po športovaní. Čo v takomto prípade? Ako pomôcť telu vysporiadať sa týmito neduhmi a pri tom nezaťažiť organizmus chémiou? Soli produkcie Dr. Nona z Mŕtveho mora majú blahodárne účinky, široké spektrum užívania a možno sú tým správnym riešením aj pre vás.

S produktmi Dr. Nona som sa stretla prvýkrát v roku 2010. Fascinovala ma informácia o vplyve ich solí na ľudský organizmus. Tak som si na internete vyhľadala, koľko rôznych solí z Mŕtveho mora sa tam dá nájsť. Výsledok? Len na slovenskom trhu ich je približne 38 druhov od rôznych dodávateľov. Zaujímalo ma, aký je medzi nimi rozdiel. Prvé, čo som postrehla, bolo zloženie, obsah a cena. Ako si teda vybrať tú najvhodnejšiu soľ?

Z vlastnej praxe poznám zloženie, vstrebateľnosť a účinky Soli do kúpeľa Dr. Nona. Preto som sa rozhodla napísať vám o nich trochu podrobnejšie.

Odlišnosť solí nie je len v prísadách

Všetky tieto soli sú stopercentným produktom z Mŕtveho mora a líšia sa od seba iba aromaterapeutickými prísadami, ktorými sú napríklad eukalyptus, rozmarín, gáfor, levanduľa, jazmín, harmanček, žen-šeň, ylang-ylang a materina dúška. Všetky tieto prísady a mikroprvky sú v pevnom spojení s ostatnými súčasťami v bioorganominerálnom komplexe. Toto je know-how spoločnosti Dr. Nona Interantional, Ltd. – Halo Complex™. Mikroprvky, ktoré tieto soli obsahujú, sú nevyhnutné pre život a sú nám v bežnom svete nedostupné. V soliach nám však dávajú unikátnu možnosť, vyskúšať si kúzlo účinku hojivej vody z Mŕtveho mora doma, vo vlastnej vani.

Moje osobné skúsenosti s užívaním

Pred ôsmimi rokmi som ako pacientka po ukončenej onkologickej liečbe, teda pacientka v remisii, užívala Soli do kúpeľa Dr. Nona podľa odporúčania mojich pracovne starších a skúsenejších kolegov. Poctivo som si dopriala 3 – 4 krát týždenne kúpeľ vo vani s dvomi polievkovými lyžicami soli. Áno, postačia na to iba dve polievkové lyžice, taká silná je táto soľ. Po kúpeli, už bez oplachovania, som si na vlhkú pokožku natierala telové mlieko Solaris. Už táto jednoduchá procedúra mi poskytla dokonalú dávku minerálov, energie, detoxikácie a regenerácie zároveň. Naviac, táto procedúra je aj dokonalá prevencia a ochrana. Keďže účinnosť prvkov obsiahnutých v týchto soliach predstavuje až 98%, zaručuje silný impulz pre náš imunitný systém. Vstrebateľnosť cez pokožku je taká vysoká, že do 15 minút sa všetky zložky Halo Complex™ dostávajú do krvného obehu a stimulujú tak i vnútorné orgány. Na základe vlastných a dlhoročných skúseností, poskytujem tieto informácie každému, kto o nich prejaví záujem.

 

Pozitívne odozvy užívateľov hovoria za všetko

Dostávam veľmi veľa pozitívnych ohlasov a referencií na tieto úžasné soli.  Ich účinky sa prejavujú nielen počas kúpeľa. Ak doma nemáte vaňu, pokojne sa opláchnite soľným roztokom po sprchovaní.

Dokonca mám pre vás jeden super tip. Ak občas dostanem chrípku alebo nádchu, mám samozrejme upchatý nos, bolesť hrdla alebo kašeľ. Soli sú prvá vec, po ktorej siahnem. Dýchacie cesty mi najlepšie uvoľnia takzvané “slané ponožky” Recept je jednoduchý : 100% bavlnené alebo bambusové ponožky bez tesnej gumičky namočím do nasýteného soľného roztoku (1 PL soli rozpustím v 1,5 dcl vody) poriadne vyžmýkam a natiahnem na chodidlá. Navrch si navlečiem hrubé vlnené ponožky a ľahnem si pod perinu. Ďalšiu milú spätnú väzbu som dostala od klienta – seniora trpiaceho syndrómom „studených nôh“. Trpel týmito nepríjemnosťami dlhé roky. Už po niekoľkých liečivých kúpeľoch nôh v soliach Dr. Nona došlo k úľave a problém zmizol.

Mne osobne sa výborne osvedčila aj kanvička na výplach nosa. Vyplachujem si ho tiež soľným roztokom. Začínam už pri prvých príznakoch a opakujem to niekoľkokrát denne. Recept je veľmi jednoduchý. V 1,5 dcl preverenej a ochladenej vode rozpustím 1 čajovú lyžičku soli (mám najradšej mix z každej, ale môžete si vybrať iba jednu) a vyplachujem si nos podľa inštrukcií na používanie kanvičky. Takéto výplachy si môžete robiť aj preventívne v chrípkovom období. Pomáhajú udržiavať sliznicu v dobrej kondícii a tá je potom viac odolná voči vírusom a baktériam.

Pani Dr. Nona Kuhina hovorí : „Mala som šťastie na skvelých ľudí, ktorí ma podporovali a pomohli objaviť už objavené – staré zabudnuté receptúry našich predkov i úplne nové, vo svete unikátne technológie, vytvorené na báze vzácnych prírodných komponenetov – bioorganominerálneho komplexu ( Halo Complex™ ) Mŕtveho mora, ekologicky čistých rastlinných prípravkov, aromatických esencií a olejov, vyrobených vo Francúzsku a Švajčiarsku. Hlavnou prednosťou našej technológie je však kultivácia archebaktérie Mŕtveho mora a použitie jej bio hmoty vo všetkých produktoch.”

Existuje veľké množstvo ďalších návodov a receptov, ako pomáhať svojmu organizmu pri bolestiach chrbta, na odstránenie stresu či depresií, pri prevencii proti zápalom močového mechúra, prečistení čriev a ciev, na omladzovanie orgánov aj proti celulitíde. Soli vám môžu pomôcť ako obklady, môžete ich inhalovať aj robiť zábaly. Môžu poslúžiť aj ako zubný prášok na bielenie zubov a prevenciu zubných kazov. A pri mnohých ďalších problémoch aj v kombinácii s ostatnými produktmi Dr. Nona. 

Soľ do kúpeľa

Základom ich účinnosti je mobilizácia prirodzených rezerv, ktoré sú vlastné každému živému organizmu. Účinky Soli do kúpeľa Dr. Nona z Mŕtveho mora sú preventívne a omladzujúce, ale zároveň majú hojivý vplyv pri rôznych zdravotných ťažkostiach.

 

 

TOP

X