Detox box
0

Detoxikačná kúra s produktmi Dr. Nona

O rôznych jarných detoxikačných kúrach a očistách si dnes môžeme nájsť na internete množstvo informácii. Existuje obrovský počet kníh a metód detoxikácie a očistných procedúr. Môžeme si vybrať takú, ktorá nám bude najlepšie vyhovovať. Prečo je to žiadúce robiť aj v jeseni? 

Počas leta je naša tráviaca sústava zaťažovaná viac ako po iné ročné obdobia. Je to preto, že si v lete užívame viac sladkých chladených nápojov, rôznych studených koktailov a zmrzlín, či mix všakovakého ovocia. Za nimi nasledujú studené zeleninové šaláty, večerné grilovačky, studené pivo a víno a zoznam by mohol poračovať .. 🙂 Je to logické. Počas horúcich letných dní a večerov to skvele chutí a dokonale osvieži. Pridajte k tomu exotické jedlá a nápoje v dovolenkových destináciach. Tráviaci systém je zaťažovaný a celý organizmus má plno “práce” s vylučovaním toxínov, čo sa môže niekedy prejaviť hnačkou alebo naopak zápchou (častejšie najmä u detí ).

 

Ja sa zaujímam o jesenné očisty od roku 2008, kedy mi boli prvý krát odporúčané. Svojmu telu som chcela uľaviť a pripraviť ho na zimné obdobie. Pravidelne som ich opakovala aj na jar. V jesennom období ľudský organizmus trpí prechodom z tepla do zimy. Ak sme neboli v lete striedmejší v stravovaní, mali by sme tak urobiť na jeseň. Jedlá je dobre pripravovať tepelne upravené. Všimli ste si, že prirodzene dostávame chuť na iné potraviny? Je to preto, že ľudské telo “cíti” zmenu ročného obdobia a samo spúšťa detoxikačné procesy.

Preto je dobré začať s detoxikačnou kúrou v období od konca septembra do Vianoc. Doprajme organizmu očistenie, ktoré odporúčam doplniť kúpeľami v soliach Dr. Nona – tzv. kvartet solí a natieraním celého tela telovým mliekom Solaris. Detoxikácia prebieha aj cez náš najväčší orgán, cez pokožku. Prechodné zhoršenie stavu kože s vyrážkou je spôsobené prebiehajúcou očistou organizmu. Nezabúdajme na pitný režim aj pri jesennej očiste, aby sa zabezpečilo dostatočné odplavovanie toxínov a nečistôt. Mnohí spokojní klienti mi hovoria, že by nikdy neverili ako uvoľnene a odľahčene sa cítia po takejto očiste.

Detoxikačná kúra na očistenie tenkého a hrubého čreva s produktmi Dr. Nona zahŕňa štyri produkty Ravseen, Reumoseen, Cleanseen a Gonseen čaj. Užívajú sa v pravidelnom časovom rozpise a dávkovaní podľa telesnej hmotnosti. Táto procedúra nielenže očistí a detoxikuje, ale zároveň doplní potrebné minerály, soli, stopové prvky aj fytonutrienty spolu s esenciálnymi olejmi a silicami, ktoré sú súčasťou Halo Complex™ nachádzajúcom sa v každom produkte. To je zásadná a podstatná odlišnosť voči iným očistným procedúram. Imunitný systém bude odolnejší voči vírusom a infekciám, ktoré sa s príchodom zimy vyskytujú. Je odporúčaná samotnou vynálezkyňou pani Dr. Nonou Kuhinou a niekoľko rokov je pravidelne praktikovaná spokojnými klientmi na celom svete.

Detoxikačná kúra produktmi Dr. Nona pôsobí na:

  • odlupovanie a vylučovanie usadenín a nečistôt z črevných klkov a zo záhybov v stenách čriev
  •  vyčistenie tenkého a hrubého čreva od toxínov po užívaní antibiotík, hormonálnych liekov, kortikoidných mastí, po chemoterapii atď
  • eliminácia vedľajších účinkov liečby a posilenie účinku podávaných liekov
  • rozpustenie a vyplavenie nánosov v cievach
  • obnova zdravej črevnej mikroflóry a podpora výkonu tráviaceho traktu
  • zvýšenie vstrebateľnosti živín zo stravy, minerálov a vitamínov
  • zlepšenie kvality pokožky a vymiznutie vyrážky
  • zníženie hmotnosti

Má dve fázy:

A. Rozpúšťacia fáza
B. Vylučovacia fáza

Počas celej doby detoxikácie je potrebné piť čaj Gonseen, ktorý pomáha čistiť pečeň a obličky. Návod na prípravu:
Prevaríme 1/2 litra vody a prelejeme do sklenej nádoby, necháme odstáť 3-5 minút (teplota vody 80°C ), ponoríme jedno vrecúško čaju Gonseen a necháme vylúhovať 15 – 20 minút. Odporúčam piť nalačno, prípadne popíjať počas dňa, najvhodnejšie vypiť do 14:00. Horúci čaj upravuje vysoký krvný tlak a studený naopak nízky krvný tlak. / pozn.: ak máte nízky tlak nepite horúci čaj !

A. Rozpúšťacia fáza
V tejto fáze prebieha rozpúšťanie usadenín v črevách užívaním dvojkombináciou produktov Ravseen + Reumoseen. Táto kombinácia sa používa na rozpúšťanie všetkých nánosov v organizme. Pomáha rozpúšťať nánosy v črevných klkoch a záhyboch, myomy, cysty, niekedy aj malé kamienky obličkové a žlčníkové. 
Dávkovanie produktov v rozpúšťacej fáze, užívať po dobu 3 týždňov ráno a večer.
Dávkovanie pre telesnú hmotnosť do 70 kg :
Ravseen 3 – 0 – 2
Reumoseen 1 – 0 – 1
Dávkovanie pre telesnú hmotnosť nad 70 kg :
Ravseen 3 – 0 – 3
Reumoseen 1 – 0 – 1

 

B. Vylučovacia fáza
V tejto fáze prebieha vylúčenie rozpustených usadenín produktom Cleanseen. Dávkovanie produktu vo vylučovacej fáze, ktorý pridáme po 3 týždňoch rozpúšťacej fázy. Zapiť minimálne 3 dcl vody večer.
Časový rozdiel medzi Ravseenom a Cleanseenom musí byť minimálne 6 hodín!
Cleanseen 0 – 0 – 2 – do 70 kg
                    0 – 0 – 3 – nad 70 kg
Môže sa užívať aj 3 mesiace, pomáha znižovať nadváhu, pretože pomáha vylučovať tuky. Preto sa súbežné užívanie produktov v tejto fáze Ravseen+Reumoseen presúva na obed takto:
Ravseen 2 – 2 – 0
Reumoseen 1 – 1 – 0
Poznámka : Takýmto spôsobom upravíme dávkovanie – presun večernej dávky na obed – pri všetkých hmotnostných kategóriách. To znamená, že večer užívame vo vylučovacej fáze iba Cleanseen.

Odporúčanie:
Je vhodné, aby sa rozpúšťacia a vylučovacia fáza aspoň 1-2 týždne ešte prelínali. Zo skúseností viem, že účinok sa umocní a detoxikačná kúra je efektívnejšia.

TOP

X